До 26 червня – ” Міжнародний день на підтримку жертв катувань ” Офіс Ради Європи в Україні – Київ презентував аналітичний звіт «Механізм реабілітації жертв катувань в Україні», над яким працювали Mykola Gnatovsky Vitaly Klymchuk та Iryna Senyuta .
Цей документ містить аналіз міжнародно-правових зобов’язань України у сфері реабілітації жертв катувань, дослідження поточного стану національного законодавства та судової практики України у світлі цих зобов’язань, а також визначення стану та перспектив організації процесу реабілітації жертв катувань в Україні.
” Проблема катувань та інших видів поганого поводження залишається гострою і в системі виконання покарань, що існує в Україні. Наприклад, доповідь Європейського комітету із запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню (КЗК), опублікована за підсумками відвідання делегацією КЗК низки виправних колоній в Україні, містить інформацію про катування та інші види неналежного поводження з ув’язненими у виправних колоніях №№25, 77 та 100. Зокрема, щодо виправної колонії №77 (Бердянськ) Державне бюро розслідувань проводило розслідування катувань ув’язнених: їх били по стопах пластиковими трубами – спосіб катування, відомий у світі як «фалака», – а також били іншими способами та позбавляли сну. ”
Ми дуже раді , що зусилля ГО«Альянс Української Єдності» приносять користь Правозахисному русі України і вважаємо за честь бути згаданими в звіті, на ряду з іншими поважними організаціями залученими до протидії катуванням.
Ознайомитися з текстом звіту можна за посиланням:
Більш детально про презентацію звіту можна почитати на сайті Ради Європи: https://cutt.ly/rmhusjx
Сам звіт доступний в електронній версії за посиланням: https://cutt.ly/vmhugjb
Офіс Омбудсмана України Офіс Генерального прокурора Експертний центр з прав людиниCenter for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод
#правозахист #катівдовідповідальності #зруйнуватифабрикусмерті #ngoauu