ОГЛЯД СУДОВОЇ ПРАКТИКИ ЄСПЛ І СУДУ ЄС У ТЮРЕМНІЙ СФЕРІ
У цій новинній розсилці зібрані найважливіші постанови та рішення в пенітенціарній сфері, винесені Європейським судом з прав людини та Судом Європейського Союзу. Повідомляючи про основні тенденції в європейському прецедентному праві, розсилка прагне підтримати практикуючих юристів у тюремній сфері в дослідженнях і судових розглядах, а також виявити білі плями в європейському прецедентному праві для створення стратегічних шляхів судового розгляду.
ОГЛЯД СПРАВ
ЛИСТОПАД-ГРУДЕНЬ 2022
СУД ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Е. Д. Л. (Справа C-699/21) ■ Думка генерального адвоката Кампоса Санчеса-Бордона
Серйозний ризик для здоров’я особи, видача якої запитується, може виправдати відтермінування європейського ордера на арешт, але не відмову без додаткових підстав його виконати.
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ
САНЧЕЗ-САНЧЕЗ ПРОТИ ОБ’ЄДНЕНОГО КОРОЛІВСТВА ■ Скарга № 22854/20
Немає доказів, які б свідчили про реальний ризик вироку до довічного ув’язнення без права дострокового звільнення в разі екстрадиції заявника до США і засудження в цій країні: порушення статті 3 відсутнє.
МакКАЛЛУМ ПРОТИ ІТАЛІЇ [ВП] ■ Скарга № 20863/21
Відсутність ризику нескорочуваного довічного ув’язнення в разі екстрадиції до США, отримання заявником права на умовно-дострокове звільнення після пом’якшення обвинувачення: неприйнятно.
КУПІНСЬКИЙ ПРОТИ УКРАЇНИ ■ Скарга № 5084/18
Перетворення, після переведення ув’язненого, іноземного скорочуваного довічного строку на нескорочуваний через відсутність можливості умовно-дострокового звільнення для довічно ув’язнених у його рідній державі: порушення статті 3.
ЗАХАРОВ ПРОТИ УКРАЇНИ ■ Скарга № 52784/19
Довічне ув’язнення без перспективи звільнення: порушення статті 3.
ГАБІДУЛЛІН ТА ІНШІ ПРОТИ РОСІЇ ■ Скарги №№ 43125/17 та 7 інших
Обмеження на побачення з родичами в місцях попереднього ув’язнення: порушення статті 8.
КАЛДА ПРОТИ ЕСТОНІЇ (№ 2) ■ Скарга № 14581/20
Ретельна оцінка національними судами пропорційності встановленої законом повної заборони на голосування, застосованої конкретно до заявника, довічно ув’язненого, засудженого за кілька серйозних злочинів: порушення статті 3 Протоколу № 1 відсутнє.
СУБАСІ ТА ІНШІ ПРОТИ ТУРЦІЇ ■ Скарги №№ 3468/20 та 18 інших
Ув’язненим відмовляли у побаченнях з дітьми шкільного віку та в телефонних дзвінках у вихідні дні: порушення статті 8.
ВЛАД ПРОТИ РУМУНІЇ ■ Скарга № 122/17
Невичерпання засобу правового захисту, який набув чинності тільки після подання скарги внаслідок нової прецедентної практики після пілотного рішення щодо системного питання: неприйнятно.
ЯКОВЛЄВ ПРОТИ УКРАЇНИ ■ Скарга № 42010/18
Примусове годування ув’язненого, який оголосив голодування на знак протесту проти тюремного лікування, без медичної необхідності та достатніх процесуальних гарантій, піддаючи його надмірному фізичному стримуванню та болю: порушення статті 3.
Г.Т. ПРОТИ ГРЕЦІЇ ■ Скарга № 37830/16
Відмова в дозволі ув’язненому відвідати свою хвору матір, а потім бути присутнім на її похороні тільки тому, що потрібен супровід і перевищено максимальний термін тюремної відпустки: порушення статті 8; відсутність ефективних засобів правового захисту щодо цього: порушення статті 13.
АЗМАТГІРІЄВ І МЕНЬКОВ ПРОТИ РОСІЇ ■ Скарги №№ 26683/18 та 9122/19
Постійне відеоспостереження за ув’язненими в місцях тримання під вартою після ухвалення вироку: порушення статті 8; відсутність ефективного засобу правового захисту у зв’язку з цим: порушення статті 13.
Справи, що повторюються
ТРАНСПОРТУВАННЯ ■ 9 рішень комітетів у справах проти Росії
Неналежні умови утримання під час перевезення ув’язнених (включно з відсутністю або неадекватними гігієнічними умовами, недостатньою кількістю спальних місць, нестачею свіжого повітря, переповненістю, поганою якістю їжі, неналежною температурою, обмеженим доступом до питної води, пасивним палінням тощо): порушення статей 3 і 13.
УМОВИ ТРИМАННЯ ■ 2 рішення комітетів у справах проти Росії
Неналежні умови тримання під вартою за суворого режиму позбавлення волі: порушення статті 3.
ЧИТАЙТЕ ПОВНУ ВЕРСІЮ НА НАШОМУ САЙТІ >> | ||
www.prisonlitigation.org 21 тер рю Вольтер75011 ПарижФранціяcontact@prisonlitigation.org |
Ця новинна розсилка фінансується Європейським Союзом і Фондом Роберта Карра. Висловлені погляди і думки належать виключно авторам і не обов’язково відображають точку зору Європейського союзу, Європейської комісії або Фонду Роберта Карра. Ані Європейський союз, ані Європейська комісія, ані Фонд Роберта Карра не несуть за них відповідальності.