«ПОВЕРНІТЬ НАШІ ПРАВА»
Під такою назвою в четверг 24 вересня біля приміщення Міністерства юстиції України за адресою: м. Київ провулок Рильського, 10, відбулася вулична акція, яку провели родичі засуджених разом з правозахисниками.
В акції взяли участь родичі засуджених та ув’язнених осіб, представники ГО «Альянс Української Єдності» та ПО «Синдикат».
Метою акції є привернути увагу керівництва Мін’юсту до проблем які виникли у зв’язку з введенням протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню та поширенню в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах ДКВС України гострої респіраторної хвороби COVID-19.
З початку введення карантину від 13.03.2020 року в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах заборонили тривалі побачення, етапування засуджених, обмежили виїзди персоналу у службові відрядження, проведення масових заходів за участі персоналу органів і установ (загальні обшуки, у тому числі із залученням персоналу інших установ, збори, тренування тощо).
Разом з тим, з часом карантинні заходи були послаблені, але залишилася заборона тривалих побачень та заборона духовно-соціального розвитку, зокрема не допущення на теріторію установ священнослужителів та капеланів.
Жодні міри не можуть суперечити законам та Конституції України, що підтверджено рішенням КСУ від 28 серпня 2020 року, № 10-р/2020:
«Заслухавши суддю-доповідача Філюка П.Т. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України у с т а н о в и в:
пункт 3.2. Конституційний Суд України зазначає, що згідно зі статтею 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України; в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень; не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 Конституції України.
Конституційний Суд України наголошує, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом – актом, ухваленим Верховною Радою України як єдиним органом законодавчої влади в Україні. Встановлення такого обмеження підзаконним актом суперечить статтям 1, 3, 6, 8, 19, 64 Конституції України.»
Міністерство юстиції розробило законопроект – про амністію, 24 квітня Кабінет міністрів його схвалив, і 27 квітня він був внесений урядом на розгляд парламенту. Пройшло вже п’ять місяців, і замість термінового розгляду його просто зняли з розгляду.
Також учасники акції звернули увагу на те, що останнім часом в установах виконання покарань відбувається масове побиття ув’язнених. Так 18 та 22 вересня 2020 року близько 100 спецпризнвченців, під приводом перекриття каналів з постачання наркотичних засобів, залетіли до Виправної колонії № 67 та ВК №116 де масово почали бити в’язнів та знищувати побут. Правозахисників турбують тривожні дзвіночки. Для обгрунтування залучення сотень спецпризначенців береться незначний привід. Якщо раніше правозахисники висвітлювали надмірне застосування сили, катування зі сторони спецпризначенців ДКВС ГШР, то сьогодні ми бачимо, що помпезні тренування на в’язнях проводять ще бійці КОРД , бійці взагалі без розпізнавальних знаків, залучаються військові Національної гвардії.
Учасники акції закликали новообраного Міністра юстиції України Малюську Дениса Леонтійовича дослухатися до вимог родичів засуджених та громадськості, які стурбовані тим, що наразі в нашій країні заборонені тривалі побачення через карантин, заборонено проведення обрядів та таїнств священнослужителями і тим самим порушено ряд конституційних норм.
ВИМОГИ:
– Дозволити тривалі побачення. (Пропозиція: Тривалі побачення можуть проводитись виключно за наявності у родичів засудженого результатів аналізів на дослідження коронавірусу методом ІФА, при цьому результати аналізів повинні бути зроблені не пізніше 72 годин до початку побачення ).
– Дозволити допуск до установ виконання покарань священнослужителів та капеланів для відправлення релігійних таїнств і обрядів.
– Наполягати на терміновому прийнятті парламентом акту амністії.
– Припинити масові знущання над ув’язненими. Викорінити колективну відповідальність за проступки інших осіб;
https://www.facebook.com/ngoauu/videos/1169111970138486/
Читайте також: