https://www.facebook.com/Ptashka.Olha/videos/1447528882116020/
…Тож. Нам цей законопроект подається як закон про дезінформацію, покликаний начебто інформаційно нас вберегти під час війни. Але насправді під собою має тиск на ЗМІ та журналістів. Має обмеження свободи слова журналістів та вас, звичайних користувачів.
Короткі тези, кому впадло дивитися: – Журналісти будуть ділитися на журналістів і професійних журналістів. Перші – визначають як “особу, яка збирає, одержує, створює, редагує або поширює масову інформацію”. Їх права не захищають так як професійних. Щоб стати професійним, треба вступати у спілку, де треба буде щомісяця платити внесок. Але це не все. + 3 роки досвіду за трудовою книжо.
– Поширення дезінформації за умови добровільного спростування, починаючи з третього порушення протягом одного року, карається штрафом у розмірі 1000 мінімальних зарплат (4,7 млн гривень). При цьому відмова від добровільного спростування спричинить штраф у 2000 мінімальних зарплат (9,4 млн гривень) за кожний випадок.
– До 7 років в’язниці за масову дезінформацію – Поширення дезінформації з використанням ботів або спеціально організованих фейкових акаунтів – карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Фінансування масової дезінформації також каратиметься на строк від 2 до 5 років.
– Максимальне покарання у вигляді тюремного ув’язнення на термін від 5 до 7 років передбачено за повторну масову дезінформацію організованою групою, яка призвела до тяжких наслідків або завдало матеріальної шкоди у великому розмірі.
– Медіа будуть проходити індекс довіри, який визначається ГО, що є потенційно корупційною схемою.
З цього випливає, що незрозуміло, що вважати дезінформацією, де межа між суб’єктивною думкою чи пародією і дезінформуванням. І як цей омбудсмен буде це визначати та яким чином журналіст має довести, що це не дезінформація.
Влада хоче створити інформаційний вакуум завдяки декільком каналам, я думаю здогадалися яким через авторів проекту та контролювати ваші соціальні мережі та блогерів. Ми повільно перетворимося на Росію без можливості плюралізму чи опозиційних поглядів. Не лише я у шоці, але й мої західні колеги. Можете загуглити реакцію Заходу на ці законопроекти і самі у цьому переконатися.
Наостанок. Я взяла ці приклади, аби максимально розжувати принципи, за якими працюють медіа з мінімумом юридичної термінології, яка ні про що не скаже (да простіт мене Бігус). Звичайному народу, хто не займається, наприклад, розслідуваннями, важко зрозуміти їх принципи.
дякую. дуже дякую