31.03.2021 року на засіданні Комітету ВРУ з прав людини в черговий раз депутати обговорювали ситуацію навколо Бердянської ВК-77. Окрім членів комітету під головуванням голови комітету Дмитра Лубінця, в засіданні приймали участь : Омбудсман Людмила Денисова, заступник Міністра юстиції Олена Висоцька, заступник начальника Департаменту нагляду за додержання законів в виконанні судових рішень в кримінальних провадженнях та інших заходах примусового характеру в місцях несвободи а також пробації начальник відділу нагляду за додержання законів при виконанні кримінальних покарань та пробації Офісу Генерального прокурора Віталій Константинов, прокурор першого відділу Департаменту процесуального керівництва в кримінальних провадженнях про катування та інші серйозні порушення прав громадян з боку правоохоронних органів Офісу Генерального прокурора Любомир Д’яченко, заступник Начальника відділу організації досудового розслідування управління організаційно методичного забезпечення досудових розслідувань Головного слідчого управління Державного Бюро Розслідувань Андрій Савченко та інші.
В засіданні Комітету було «гарячо», на гострі питання депутатів відповідала заступник міністра Олена Висоцька.
Одним з таких питань було, щодо керівника Бердянської виправної колонії №77 Максима Коротича, який під час службового розслідування, розпочатого за наказом Міністерства юстиції України від 26.02.2021 №692/7 «Про проведення службового розслідування», під час перевірки Офісом Генеральної прокурори, яка проходила 10-12 березня 2021 року, був присутній в установі та міг впливати на результат. При цьому Голова Комітету та народні депутати зауважили на тому, що ще 17.02.2021 під час засідання Комітету було прийнято рішення про відсторонення під час службового розслідування керівника БВК №77 Коротича Максима Валерійовича.
Для довідки:
23.02.2021 року _ до Міністерства юстиції України надійшов рапорт керівника БВК №77 Коротича М.В. «про звільнення» за власним бажанням.
25.02.2021 року _ заступник Міністра Висоцька О.В. погодила призначення Коротича М.В. на посаду начальника відділу соціально-виховної роботи та забезпечення прав засуджених Південно-Східного міжрегіонального управління.
03.03.2021 року _ вийшов наказ №426/к Міністерства юстиції України «про звільнення» Коротича М.В. з посади керівника БВК №77 від 09.03.2021 року.
16.03.2021 року_ Зміни до наказу від 03.03.2021 «про ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКІВ» Коротича М.В. – змінити цифри та слова «10 березня» на «19 березня».
Відповідь Висоцької Олени Володимирівни була наступною: «всі кадрові накази візуються багатьма підрозділами і тому звільнення або переведення займає декілька днів».
Народного депутата Костянтина Касая, м’яко кажучи здивувала відповідь заступника Міністра, перебивши останню нагадав та наголосив: «що 10 березня на круглому столі, є відповідна запис, Ви повідомили, що його немає на роботі, що він звільнений та фізично не знаходиться в Бердянській виправній колонії, а з 10 по 12 березня проходила перевірка і він був на місці. Чи було таке?!»
На що заступник Міністра відповіла, що після отримання рапорту від Коротича М.В. вони почали процедуру і вона повідомила членам Комітету, що вони виконали вимогу щоб він не працював в цій установі… Та запевнила присутніх, що жодного умислу притримати Коротича М.В. на кілька днів більше, у них не було.
Отже декілька днів були затяжними…, згідно наказу пан Коротич М.В. звільнений з 09.03.2021 року, а перевірка при якій він був присутній в установі проходила 10-12 березня 2021 року, то виникає питання на яких підставах?!. Також залишається питання про сам Наказ Міністерства юстиції, який виданий 03.03.2021 року, а звільнення чомусь з 09.03.2021 року.
Іншими були запитання щодо фіксуваня тілесних ушкоджень та питання відповіді Уряду України на доповідь Європейського комітету з запобігання катувань.
Олена Висоцька: « Ми не заперечуємо проблеми у 2019 році, але наша позиція полягає втому, що кожні звинувачення мають бути все такі підтверджені в законному порядку і ті, хто порушив закон були притягнуті до відповідальності, в даному випадку і до кримінальної відповідальності… Тому нам важливо дочекатись результатів, щоб не було спекуляцій.
Костянтин Касай: «Олена Володимирівна нам пан Міністр нагадував, що таке презумпція невинуватості, я сам не юрист, але у нас дуже багато фахових юристів і ми це розуміємо. Я погоджуюсь з Вами, що може бути таке місце. АЛЕ я не даремно підняв питання Вашої відповіді Європейській комісії, те, що я там прочитав, те, що я Вам сказав і як я це зрозумів, то це теж питання. Якщо там проводились перевірки і це встановлені є факти, що можливо конкретні особи лобіюють інтереси злочинних якісь організацій, ну тоді давайте це теж питання розглядати і піднімати»
Олена Висоцька: «це буде логічним продовженням по результатах справи по 77 колонії. Якщо вина посадових осіб буде доведена, то звичайно жодних звинувачень щодо правозахисників або засуджених не буде.
Костянтин Касай: «ОТЖЕ БУДЕМО ПИСАТИ В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ – ВИБАЧТЕ МИ ПОМИЛИЛИСЯ- ТАК?!».
Виходить, що Міністерство юстиції України плюючи на презумпцію невинуватості, в офіційній відповіді наданій Європейському союзу (документ від 18.03.2021 оприлюднений на сайті КЗК) , звинувачують правозахисників та депутатів в викривленні ситуації, на замовлення так званого «криміналітету», для начебто послаблення режиму утримання.
Традиційне кліше пенітенціарних феодалів на викривання злочинів в закритих закладах!
Пишаємося народними депутататами Комітету з прав людини, які виявилися міцними та принциповими і не зважаючи ні на що, продовжують зупиняти свавілля в 77-ій колонії.
.
Все про Бердянську виправну колонію №77 (оновлюється регулярно)
Дивіться відео в YouTube зібране в плейлист: Бердянська ВК-77
#БВК77 #зруйнуватифабрикусмерті
1 Comments
Любовь
Я лично ни чего не поняла,о чем говорила Елена Высоцкая,