Колега Валентин Більда (адвокат,керівник ГО “Кременчуцька правозахисна група”) розповідає, які загрози звичайним громадянам несуть пролобійовані поліцією нові зміни в ст.255, 256 КК України, а саме: доповнення, що були внесені законопроектом №2513 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою . Депутати проголосували за введення в Українське законодавство розмовну субкультурну термінологію таку як, «Вор в законі», «смотрящий», «положенець», «сходка», «суб’єкт підвищенного злочинного впливу».
Нововведеня настільки розмито прописані, що на практиці цим механізмом розпочнуть переслідувати незручних для влади, чесних людей. Навіщо працівникам поліції розв’язали руки надавши надзвичайні повноваження питання риторичне?!
Колега Валентин Більда справедливо навів приклад, що якщо вже йти цим напрямком, то справедливо буде збалансувати ситуацію внесенням законопроекту про «перевертнів в погонах» та підвищити відповідальність правоохоронців за злодіяння з використанням службового положення, інформація про які неприривно бентежить інформаційний простір України, такі як вбивства, згвалтування , вимагання, катування, неефективне розслідування злочинів і т.д.
Від себе добавимо, що якщо вже йти шляхом введення на законодавчому рівні не літературних слів то доречно ввести визначення, наприклад:
«барига» – політики та держслужбовці які паралельно займаються бізнесом,
«фуфлижник» – не віддавання боргів,
«пизд@бол» – не виконання передвиборчих обіцянок,
«криса» – розкрадач державного майна та бюджету,
«бл@дь» – особа що наробила горя людям,
«мусор» – працівник правоохоронних органів, який застосовує незаконні методи в службовій діяльності,
«перевертень в погонах» – службова особа, яка користується службовими повноваженнями для вчинення злочинів та незаконному збагаченню.
Окремо звертаємо увагу, що зміни до законодавства несуть загрозу також в’язням, які вже відбувають покарання. Їм загрожує новий термін від 9 років позбавлення волі. Правозахисники боролися за виключення з кримінального кодексу ст.391 КК ( розкрутка до 3 років позбавлення волі) і нічого з цього не вийшло, а тепер маємо ще більші проблеми. Місця несвободи це закритий простір. Доказова база на практиці фальсифікується за допомогою інших в’язнів, які з тих чи інших причин дають неправдиві свідчення проти інших в’язнів. Довести свою невинуватість було і так надзвичайно тяжко, а тепер майже не можливо.
Комуністична Радянська система виконання покарань функціювала на «сексотстві», «стукачестві», тепер в Незалежній Україні «здавати» ближнього щоб уникнути переслідування стосовно себе будуть на законодавчому рівні. Доречно нагадати практику функціювання загонів СПП (сектор правопорядку) в Харківських колоніях, коли помічники адміністрації (активісти, «козли») щоб вислужитись перед керівництвом вигадують правопорушення іншим в’язням або підкидають заборонені предмети, таким чином заробляючи собі умовно-дострокове звільнення. Тепер з наших колоній взагалі можливо буде звільнитися лише втративши людську гідність, перетворившись на «стукача» або на обмовника. Легалізуючи «совкову» практику «здай ближнього» – знищують моральність, людяність, честь та гідність. Нас чекають дуже тяжкі часи…